Gaming Новини Игри

Splitgate 2 идва в „The Lab

19.05.2025

author:

Splitgate 2 идва в „The Lab

Шест години след излизането на оригиналния Splitgate, студиото 1047 Games се готви да пусне Splitgate 2, който обещава по-големи карти, нов класов бойна система и „The Lab“ – инструмент за създаване на карти, достъпен за играчите. В преддверието на отворената бета на 22 май, CEO-то на компанията Ian Proulx сподели, че екипът вече е значително по-голям – около 200 разработчици – и процесът на работа върви по-гладко от преди. Разработчиците провеждат редовни вътрешни тестове, а обратната връзка от общността е ключова за успеха на играта.

В Splitgate 2 има три фракции с различни умения и бонуси, които добавят разнообразие към класическата портална механика, запазвайки простотата на оригинала. Новият режим „The Lab“ позволява на играчите да създават свои карти и режими с лесни за използване инструменти, вдъхновени от Halo Forge.

Създаването на карти за Splitgate 2 е по-трудно заради порталите, които добавят допълнителни стратегически възможности и изискват мислене за множество възможни ъгли и пътища. Екипът планира да включи най-добрите карти на общността в официалните списъци и да продължи да развива играта според желанията на играчите.

Отворената бета на Splitgate 2 започва на 22 май и ще бъде активна до пълното излизане на играта.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *